Zespół Szkół Komunikacji wspólnie z Poznańskim Klubem Modelarzy Kolejowych zapraszają na „Katarzynki 2023”. Jak co roku, tradycyjnie w ostatni listopadowy weekend budynek Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu przy ul. Fredry 13 przeżywa oblężenie gości. Najlepsze technikum w Wielkopolsce w te dni przypomina o swoich kolejowych tradycjach.
Z okazji święta patronki kolejarzy – św. Katarzyny, zapraszamy do siebie młode i starsze pokolenia Poznaniaków, zwłaszcza tych mających sentyment do kolei – zarówno tej prawdziwej jak i w miniaturze. Działający przy szkole Poznański Klub Modelarzy Kolejowych organizuje wystawę modeli kolejowych i pokazy makiet. W tym roku poznańscy modelarze, wśród których jest wielu uczniów i absolwentów szkoły, zaprezentują kilka różnych makiet kolejowych oraz kolekcję modeli lokomotyw i wagonów z różnych epok historii kolejnictwa. Klubowa makieta stacjonarna, to największa klubowa makieta kolejowa w Polsce. Stale ulepszana i upiększana.  Dwie makiety modułowe, będące wiernym odwzorowaniem stacji Międzychód oraz Międzychód Letnisko w skali H0 1:87, zaliczane są do najładniejszych makiet kolejowych w Polsce. Prezentowane były na krajowych i zagranicznych wystawach. Sterowanie ruchem pociągów na obu stacjach odbywa się techniką cyfrową. Ciekawostką jest także makieta dydaktyczna, umożlwiająca uczniom szkoły prowadzenie ruchu miniaturowych pociągów za pomocą urządzeń sterowania, stosowanych obecnie na prawdziwej kolei (stacyjne urządzenia mechaniczne, przekaźnikowe czy komputerowe). Nie zabraknie także symulatora prawdziwej lokomotywy, gdzie każdy chętny będzie mógł zasiąść za pulpitem elektrowozu i poprowadzić pociąg pod okiem instruktora.
Wystawę i makiety będzie można podziwiać w sobotę i niedzielę (25 i 26 listopada br.) w godz. 10.00-18.00 w budynku Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu przy ul. Fredry 13. Środki finansowe za bilety wstępu (20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy, 50 zł bilet rodzinny (2N+2U), 15 zł bilet dla emerytów), modelarze przeznaczają na dalszą rozbudowę i modernizację makiet.