W imieniu Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Warsztatów Modelarskich organizowanych w Poznaniu w dniu 25 stycznia 2020 roku.

Spotkania warsztatowe odbędą się w Zespole Szkól Komunikacji (Poznań, ul. Fredry 13).

Mam nadzieję, że jak zwykle będzie to okazja do wspólnego spotkania w gronie pasjonatów miniaturowej kolei. Tematyka jak zwykle będzie szeroka, poczynając od typowo modelarskich działań związanych
z budową makiet, taboru, czy też zagadnienia czysto technicznych. Tradycyjnie na poznańskich spotkaniach, ważną rolę będzie odgrywać tematyka związana z elektroniką na makiecie oraz sterowaniem cyfrowym DCC. Lokalizacja warsztatów w Zespole Szkół Komunikacyjnych w Poznaniu, jednocześnie siedzibie Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, da też niepowtarzalną okazję bezpośredniego zapoznania się przykładowymi rozwiązaniami zastosowanym na makietach klubowych, a co ważniejsze możliwością spotkania z osobami tworzącymi makiety.

Zapraszamy wszystkich, zarówno zaczynających swoją przygodę z modelarstwem, jak i tych, którzy poświęcili wiele godzin realizując się w tej pasji.

Zachęcamy do prezentacji swoich dokonań oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi,
często początkującymi modelarzami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Podobnie jak w minionych latach istnieje możliwość zakwaterowania uczestników w internacie ZSK przy ulicy Czajczej (40PLN/os nocleg+śniadanie; ze względu na ograniczoną ilość miejsc istotna będzie w tym przypadku kolejność zgłoszeń). Niestety nocleg w tym roku będzie możliwy tylko z piątku na sobotę. Przewiduje się możliwość zamówienia sobotniego obiadu dostarczanego na miejsce spotkania (18PLN/os).

Choć warsztaty nie są objęte zgłoszeniami, to w przypadku chęci skorzystania z noclegów i/lub cateringu prosimy o zgłoszenie tego faktu do dnia 20 stycznia na adres koordynatora warsztatów ().

W sprawach technicznych prosimy o kontakt z koordynatorem warsztatów.

Poniżej załączamy ramowy harmonogram warsztatów:


Ramowy plan warsztatów

Piątek, 24 stycznia 2020 r.

od 16.00 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników w internacie ZSK, ul. Czajcza 14.

Sobota, 25 stycznia 2020 r.

8.00 Śniadanie (internat ZSK)
9.00 Spotkanie na sali warsztatów, przygotowanie stanowisk modelarskich (Zespół Szkół Komunikacji, ul. Fredry 13)
9.30-13.00 Pierwsza sesja warsztatów.
13.00 Obiad (ZSK, Fredry 13)
14.00-19.00 Druga sesja warsztatów


Pozdrawiam,
Piotr Karwatka
koordynator warsztatów)
Polski Związek Modelarzy Kolejowych